Bez kategorii

„Sezon ogórkowy” został rozpoczęty…

0

Wakacje, jak słychać w piosence to niezmiennie nie tylko wolność od nauki dla dzieci, kąpiele słoneczne, loty do Turcji, nurkowanie, drinki z palemką… To swego rodzaju stan umysłu. W polityce tę porę umysłu nazywa się „sezonem ogórkowym”. Myślę, że w Chocianowie sezon na „spokój”, oglądanie powtórek seriali, odpoczynek od sesji dla radnych, wyjazdy do Kołobrzegu na dobre rozpoczęło się z chwilą ogłoszenia wyników referendum. Właściwie rzeczywiste rozpoczęcie „sezonu ogórkowego” proklamowałem już tydzień temu, ale dzisiaj opisywanej wtedy „ankiecie” muszę nadać dodatkowe znaczenie.

Dzień Ja-good dla burmistrza gminy Chocianów… Why?

W tym roku w „sezonie ogórkowym” w Chocianowie na topie, jak widać zresztą w okolicznych mediach lokalnych znów będą wyjazdy koleją DLK.

Co prawda nie udało się Tymoteuszowi Myrdzie dotrzymać obietnicy, że w czerwcu ruszymy z Chocianowa w daleki świat, ale przynajmniej już w lipcu powstaje „przystanek” kolejowy, na razie skromny, jak na wiosce, ale za to w kolorze sugerującym śródziemnomorski klimat (czyżby ORANGE zaczął sponsorować chocianowską kolej?)

Choć nie podzielam optymizmu w kwestii przyjazdu niezliczonej rzeszy pasażerów z Wrocławia, Legnicy, Wiednia do Chocianowa na Dzień Jagody w 2023 roku, co starają się przekazać twórcy „Odjazdu” video, ale za to w „sezonie ogórkowym” nie bez uśmiechu i optymizmu warto podkreślić kolor wiaty dworca kolejowego w Chocianowie, a właściwie przystanku tramwajowego na pętli Chocianów na żądanie…

Na peronie pojawili się już pierwsi z wielkiej rzeszy pasażerów, co prawda na razie pozują nie na tle odrestaurowanego dworca (dawnej Stacji PKP – przypis mój), ale najważniejsze – to dopiero początki wielkiego boomu pasażerskiego, jaki czeka Chocianów!

Nie będę ukrywał, że próby zawstydzenia redaktorów chocianow.pl, albo wyjątkowo niemądrej Radę Miejskiej Chocianowa szczególnie w okresie wakacyjnym wydają się zachowaniem niemądrym, jak ostatnie referendum, a wręcz… nietaktem. W „sezonie ogórkowym” – po prostu – nikt z zasady nie reaguje na inne rzeczy, niż na pogodę. W tej chwili do opinii wczasującego Chocianowa nie dociera nic, prócz zapowiedzi słonecznych dni, temperatury wody w Bałtyku, doboru odpowiednich filtrów, itd., itd…

Dlatego siłą rzeczy, zamiast na poważnie przeżywać teraz, że Regionalne Centrum Kultury swoją działalność zakończyło 40.000,00 zł straty w 2021 roku, a za rok (nawiązując do piosenki OT.TO) strata będzie większa, wziąwszy pod uwagę choćby zapowiedzi Agaty Wesołowskiej, która w wywiadzie Odjazd snuła plany, że w 2023 roku w Dni Jagody zamierza zrobić coś, czego jeszcze w Chocianowie nie było… (myślę, że w Chocianowie nie było jeszcze likwidacji instytucji Kultury „na wysokim poziomie”, ale… obym się mylił).

Dlatego nie zawstydzając nikogo, nie krytykując po próżnicy wolę przekazać wyniki rankingu, jaki niedawno opublikował Zbigniew (e-legnickie) Jakubowski. Według opracowania 4 miejsce w Polsce zajmuje gmina Ścinawa, a Chocianów stabilne uplasował się na – 361 miejscu. Na ponad 2500 gmin, moim zdaniem wynik nie najgorszy, z góry przy tym unikając dywagacji na temat lokowania politycznego produktu zawierającego to opracowanie i w ogóle wiarygodności tego typu statystyk. W „sezonie ogórkowym” każda informacja jest dobra, o ile zanadto nie angażuje inteligencji.

Można powiedzieć, że dzięki temu, że w 2021 roku koszty utrzymania promocji w Chocianowie osiągnęły rekordowe w tej gminie rozmiary, tj. 328.000,00 zł, samorząd uzyskał dobre 361 miejsce w Polsce (jako ciekawostkę wypada podać, że w czasach Franciszka Skibickiego tylko w roku wyborczym kwota przeznaczana na „promocję” wynosiła maksymalnie 150.000,00 zł, a na co dzień zaledwie 90.000,00 – 100.000,00 zł).

P.S.:
Do Rozkładu Jazdy pociągów relacji Chocianów – Wiedeń niebawem wrócimy po wakacjach. A teraz jeszcze prognoza pogody na jutro…

Robert Harenza

Dzień Ja-good dla burmistrza gminy Chocianów… Why?

Poprzedni artykuł

Zarejestrowano „parafię” pod wezwaniem Klubu radnych Chocianów 2023

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up